W czwartek 30.03.2023r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków z grupy „Żabki” i „Kotki” odwiedził Stomatolog – pan Mikołaj Brzóskowski – tata Stasia jednego z naszych przedszkolaków. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o higienę jamy ustnej, jak często należy myć zęby, czy słodycze i napoje szkodzą, czy warto spożywać twarde warzywa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się przyniesiona przez pana Mikołaja maskotka, którą był dinozaur z otwartą szczęką. Każde chętne dziecko mogło skorzystać z okazji i wyszczotkować  dinusiowi zęby.  Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska niektóre przybory używane przez dentystę.  Było to ciekawe spotkanie, które wzbogaciło wiedzę przedszkolaków na temat dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie wręczyliśmy gościowi laurkę i podziękowaliśmy za pouczające spotkanie.  

Bardzo dziękujemy Panu Brzóskowskiemu za poświęcony czas oraz za obdarowanie naszych dzieci licznymi podarunkami.