W okresie od końca kwietnia do końca maja siedmioro uczniów z naszej szkoły brało udział w Drużynowym Powiatowym Konkursie na Najlepiej Przygotowany Projekt Edukacyjny w zakresie ekologii. Szkołę w konkursie reprezentowali Marysia Chojnicka, Oliwia Kawa, Wiktoria Prałat i Oskar Ratajczyk z klasy III gimnazjum oraz Wiktoria Witczak, Weronika Wyzuj i Miłosz Naglak z klasy II gimnazjum.
W ramach realizacji projektu uczniowie prowadzili szerokie działania, w które angażowali całą społeczność szkolną oraz mieszkańców Szelejewa. Odbyły się spotkania edukacyjne dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej, podczas których w ramach gier i zabaw ekologicznych dzieci poszerzały swoją wiedzę. Uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych zapoznali się z prezentacją oraz filmami edukacyjnymi na temat powietrza oraz przyczyn i skutków jego zanieczyszczeń. Na koniec wykazali się zdobytą wiedzą podczas zorganizowanego na tę okazję quizu.
Dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej zorganizowany został konkurs na najbardziej kreatywną EKOZABAWKĘ wykonaną z takich materiałów jak butelki, tektura, pudełka, gazety, nakrętki itp. Zgłoszonych zostało dużo ciekawych i estetycznych prac, z których najlepsze wybrane zostały w drodze głosowania uczniów i nauczycieli, a wykonali je Wiktor Ptak (kl. III), Artur Cok (kl. I), Tadeusz Kaczmarek (kl. I), Bartosz Czajka (kl. II).
Klasy 4-6 szkoły podstawowej przygotowywały plakaty pt. „Czyste powietrze wokół nas”, z których zrobiliśmy małą wystawę na korytarzu szkolnym.
Najważniejszym punktem realizacji projektu była akcja sadzenia drzewek i krzewów ozdobnych w szkole i na terenie Szelejewa. Przy pomocy uczniów i nauczycieli kilka drzewek zostało posadzonych na terenie boiska szkolnego. Odwiedziliśmy także mieszkańców Szelejewa, którzy zgodzili się razem z nami posadzić drzewka w swoich ogródkach. Mamy nadzieję, że posadzone drzewka i krzewy będę pięknie rosły i zdobiły naszą wioskę, ale przede wszystkim choć trochę przyczynią się do polepszenia stanu powietrza w okolicy.
W czwartek 14 czerwca nasi reprezentacji przedstawili wyniki swojej miesięcznej pracy na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Zaprezentowali się bardzo dobrze jednak nie udało się zdobyć głównej nagrody. Nikt się tym jednak nie martwi, gdyż praca nad projektem była bardzo przyjemna, a w nagrodę za to wszyscy reprezentanci naszej szkoły, razem z opiekunem panią Katarzyną Jankowiak, jadą na wycieczkę do Warszawy, gdzie będą mogli zwiedzić Stare Miasto oraz spędzić dużo czasu w Centrum Nauki Kopernik.

Projekt ekologiczny