Przez trzy tygodnie w Zespole Szkół w Szelejewie trwała zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Dalabuszkach. W akcję włączyli się wszyscy: od przedszkolaków po gimnazjalistów. Dzięki temu udało się zgromadzić spore zapasy, które tym razem uczniowie dostarczyli osobiście.
Spośród wszystkich, którzy zatroszczyli się o zwierzęta, przynosząc dla nich smakowite dary, wylosowano osiemnaścioro uczniów. To oni w czwartek, 15 grudnia 2016r., odwiedzili schronisko. Było to dla nich niesamowite przeżycie. Mogli zobaczyć „kociarnię”, czyli pokój zamieszkały przez 12 kotów oraz wybieg z kojcami dla 35 psów. W oddzielnym pomieszczeniu był też jeden królik. Największą atrakcją okazał się spacer z psiakami: każdy miał możliwość prowadzić na smyczy wybranego psa. Wszystkim, uczniom oraz zwierzętom, przyniosło to mnóstwo radości. W schronisku panują bardzo dobre warunki, zwierzęta są czyste, zadbane, mają pod dostatkiem jedzenia i wody, regularnie odwiedza je weterynarz, chodzą na spacery. Do pełni szczęścia potrzeba im tylko jednego: właściciela, który je pokocha, a one będą mogły odwdzięczyć się tym samym uczuciem ze zdwojoną siłą.

    Wizyta w schronisku wywarła na uczniach ogromne wrażenie. Nie można wyobrazić sobie lepszej lekcji wrażliwości i troski o losy porzuconych zwierząt. Trzeba podkreślić, że miała ona jedno główne przesłanie: „Na zawsze jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” („Mały Książę”).

 

schronisko 2016