Po długiej, ponurej zimie nadszedł czas, by 21 marca przywitać wiosnę. Tradycyjnie Dzień Wiosny w naszej szkole obchodzono w atmosferze dobrej zabawy. Dla uczniów klas I-III SP zorganizowano konkurs recytatorski pt. „Poezją witamy wiosnę”. Uczestnicy samodzielnie wybrali najpiękniejsze według nich utwory poetyckie, które tematycznie związane są z wiosną. Po eliminacjach klasowych przed szerszą publicznością zaprezentowało się osiem uczennic. Jak zwykle wyłonienie zwycięzców nie było łatwym zadaniem, gdyż wszyscy byli doskonale przygotowani, jednak ostatecznie komisja konkursowa wybrała tych, którzy zachwycili swą recytacją najbardziej:

I miejsce – Anna Brzóskowska,
II miejsce – Nadia Rydian,
III miejsce – Nina Witczak.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie.
Na uczniów starszych klas czekała niespodzianka – na jednej z lekcji pojawili się nowi nauczyciele. Byli to uczniowie klasy III gimnazjum, którzy w sposób nowatorski, zabawny poprowadzili zajęcia. Zwyczaj ten należy już do wieloletniej tradycji naszej szkoły.
Na zakończenie wszyscy spotkali się na boisku przy szkole, gdzie spalono marzannę.