Grudzień jest czasem szukania prezentów dla najbliższych, ale nie tylko. Uczniowie naszej szkoły pamiętali także o tych, którzy na świąteczny prezent liczyć nie mogą i włączyli się w organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu  działanie pod nazwą „Mikołaje 2015”, które prowadzone jest na rzecz najuboższych dzieci z powiatu gostyńskiego.
           Każda klasa przygotowała wspaniałą paczkę dla wybranego dziecka. Uczniowie zebrali najróżniejsze zabawki, gry edukacyjne, książki, przybory szkolne oraz słodycze. Wszystkie prezenty przepięknie zapakowano. Niektóre torby były tak duże, że niemalże przewyższały pierwszaków, nie wspominając o tym, że nawet gimnazjaliści mieli kłopot, by je udźwignąć.
          To bardzo budujące, że nasi uczniowie w szaleństwie przedświątecznych przygotowań pamiętają o tym, że warto pomagać i sprawić odrobinę radości tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki uczniom naszej szkoły w wigilijny wieczór dziewięcioro dzieci z naszej gminy poczuje prawdziwą magię świąt Bożego Narodzenia i będzie się mogło cieszyć wspaniałymi prezentami.
            Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przyznał Zespołowi Szkół w Szelejewie honorowy tytuł „Mikołaja 2015”.