Walentynki już na dobre zagnieździły się w kalendarzu, dlatego 9 lutego w naszym przedszkolu odbyło się Święto Serc. Tego dnia dzieci szczerze i otwarcie okazywały sympatię swoim koleżankom, kolegom oraz pracownikom przedszkola. Aby podkreślić charakter święta wszyscy ubrali się na czerwono i różowo, salę pięknie przystrojono balonikami w kształcie serduszek i serpentynami. Następnie „Żabki” wymieniły się własnoręcznie wykonanymi walentynkowymi serduszkami z grupą „Kotków”. Potem dzieci brały udział w szeregu zabaw o charakterze walentynkowym. Była zabawa: „Mam serduszko, wielkie serce”, taniec z balonami, taniec na gazecie, wspólne pląsy i „Bal Serc” w przystrojonych piórkami maseczkach. Na końcu przedszkolaki bawiły się balonami i odpoczywały kolorując Walentynki. O stronę kulinarną zadbali rodzice fundując słodki poczęstunek oraz panie kucharki. Hitem okazał się żelkowy tort w kształcie serca. Na koniec imprezy każde dziecko otrzymało balonika i pamiątkowy dyplomik. Była też lubiana przez wszystkich „Poczta Walentynkowa”, która sprawiła maluchom miłą niespodziankę. Na podwieczorek były pyszne pączki. Dzień serduszkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego.