Pięćdziesięciu uczniów Szkoły Podstawowej w Piaskach i Szelejewie spędziło drugi tydzień ferii zimowych w górach. Miejscem zakwaterowania młodzieży, był ośrodek „Jodełka” położony w Zawoi u stóp Babiej Góry. Program tygodniowego pobytu był bardzo bogaty i urozmaicony. Uczniowie naszej gminy zwiedzili muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego poznając florę i faunę regionu. Podczas jednodniowej wycieczki do Zakopanego mogli podziwiać uroki stolicy Tatr. Długie, zimowe wieczory urozmaicały codzienne zajęcia z rękodzielnictwa. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie na szkle i drewnie, wypiekanie i dekorowanie pierników, wykonywanie aniołów z masy solnej oraz warsztaty dziewiarskie. Miłym zaskoczeniem były dwie wizyty miejscowych górali którzy zaprezentowali swoją gwarę, zwyczaje i muzykę. Jednak największą atrakcją wyjazdu była zimowa aura. Już drugiego dnia pobytu spadł śnieg, który zmienił scenerię i dodał Zawoi szczególnego uroku.
Kolejne dni zimowiska uczniowie spędzili na stoku narciarskim. Ponad trzydzieści osób postanowiło, pod okiem instruktora, opanować podstawy jazdy na nartach. Efekty były widoczne już po trzech lekcjach. Była też grupa zaawansowana która z zapałem od początku samodzielnie doskonaliła swoje umiejętności na stoku.
Młodzież chętnie uczestniczyła też w wieczornych seansach filmowych, zajęciach integracyjnych oraz spacerach. Duże zainteresowanie wzbudził pobyt na miejscowym lodowisku. Zwieńczeniem pobytu w Zawoi było wspólne ognisko.
Organizatorzy oraz uczestnicy zimowiska serdecznie dziękują Urzędowi Gminy Piaski oraz Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe pokrywające znaczną część kosztów transportu.