Jak każdego roku uczniowie oraz wszyscy pracownicy Zespołu Szkół
w Szelejewie Dzień Edukacji Narodowej obchodzili w bardzo uroczysty sposób. Tym razem odwiedzili nas goście: pani Natalia Ajzop i Jolanta Fajczyk – przedstawicielki Rady Rodziców, a także radni – pani Maria Wesołek oraz pan Stefan Śląski.

Tradycyjnie akademię przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, choć trzeba podkreślić, że swój udział, mniejszy lub większy, mieli w niej wszyscy uczniowie naszej szkoły. Trudno w to uwierzyć, ale tym razem rzeczywiście tak było.  Uroczystość rozpoczęto najprawdziwszą galą oskarową. Kilkanaście dni wcześniej wśród uczniów przeprowadzono specjalnie przygotowane ankiety, w których można było oddać głos na nauczyciela zasługującego na przykład na tytuł najbardziej przyciągającego uwagę, prowadzącego najciekawsze lekcje, nieprzewidywalnego, największego żartownisia, znakomitego organizatora czy zachowującego niebiański spokój. W trakcie gali gimnazjaliści przedstawili krótkie scenki kabaretowe. Po rozdaniu  statuetek przyszedł czas na kolejną niespodziankę. Najpierw wyświetlono filmiki nagrane wcześniej przez uczniów klas I-III SP. Opowiadali oni o tym, za co najbardziej lubią swoją panią oraz co zmieniliby w naszej szkole, gdyby objęli stanowisko dyrektora. Najmłodsi udowodnili, że mają wiele ciekawych pomysłów i nieograniczoną wyobraźnię. Swoje panie uwielbiają nawet za to, że  zadają im zadania domowe. Zadaniem starszych uczniów było ułożyć wiersz na temat wychowawców i wybranych nauczycieli. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i dowcipem. Nie ma wątpliwości co do tego, że doskonale znają swoich nauczycieli, gdyż trafnie oddali ich charakterystyczne cechy i powiedzonka. Nauczyciele usłyszeli na swój temat wiele miłych słów. Lekkie i żartobliwe rymy sprawiły wszystkim wiele radości.

Nauczyciele mogli być dumni ze swoich podopiecznych, gdyż przygotowali wspaniałą akademię, pełną miłych niespodzianek. Gdyby tego dnia wystawiano oceny, z pewnością byłyby to oceny celujące!