Dosięgnąć gwiazd może każdy realizując swoje marzenia. Wcale nie chodzi o to, by uczęszczać do najlepszych szkół w miastach wojewódzkich wspieranych przez ośrodki akademickie. Niewątpliwie uczniowie z tak zwanej prowincji potrafią rywalizować z najlepszymi z polskich i europejskich szkół. Wystarczy, pasja i chęć osiągnięcia sukcesu. Każdy z Was, Wasz kolega czy koleżanka z ławki może być laureatem konkursu, olimpiady, turnieju jeżeli tylko w siebie uwierzy.

Pięcioro uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu, walczy jak równy z równym w konkursie CANSAT organizowanym przez Biuro Edukacji Europejskiej Agencji Kosmicznej. W przeciągu sześciu miesięcy od podstaw budują sondę łazika. Tym samym rozwijają zainteresowania, poszerzają wiedzę i nabywają nowe kompetencje techniczne. Zdobywają doświadczenia i w końcu rywalizują na najwyższym światowym poziomie.

To Oni: Dawid Betka, Kacper Grobelny, Mikołaj Koralewski, Mikołaj Krzyżostaniak, Piotr Skoracki, wspierani przez swoich nauczycieli w roku szkolnym 2019/2020, zrzucili podczas finałów ogólnopolskich swoją pierwszą sondę kosmiczną. Jeżeli dostaną się po raz drugi do ogólnopolskich finałów, to w marcu 2021 planują wystrzelić model łazika marsjańskiego zdolnego poszukiwać śladów wody. Nie opuści on co prawda orbity Ziemi, ale po osiągnięciu zadanej wysokości 3-5km opadnie na spadochronie i zasymuluje warunki marsjańskie na Pustyni Błędowskiej.

 

Skrót z prac w tegorocznej edycji konkursu

https://youtu.be/5eMVS9Up0WM

Bądź jak najlepszy w tym co robisz i nie zrażaj się porażkami. Bo życie to przecież przechodzenie od porażki do porażki bez tracenia entuzjazmu. Daj z siebie wszystko i osiągnij szczyty swoich możliwości, jak członkowie drużyny Starliner, rywalizujący w zmaganiach Cansat!!!

Smak sukcesu : finały ogólnopolskie w roku szkolnym 2019/2020 na lotnisku w Lesznie w dniu 22. 07.2020.
https://www.youtube.com/watch?v=-VeFvHLK2VU