W niedzielę 14 stycznia już o 15.00 w hali sportowo-środowiskowej w Szelejewie Pierwszym rozpoczęła się impreza zorganizowana przez rodziców, uczniów oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Bł. E. Bojanowskiego z okazji 26. Finału WOŚP.
Na początku wystąpiły grupy taneczne ze szkoły tańca „ANIMA”, następnie podziwiano występy wokalno-taneczne przedszkolaków oraz uczniów klas I-III SP. Starsi uczniowie przygotowali między innymi muzyczną listę przebojów, pokaz mody ekologicznej, skecz kabaretowy oraz pokaz mody nauczycielskiej w ujęciu historycznym. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja. W tym roku dzięki  darczyńcom udało się przygotować aż 90 zestawów, które składały się między innymi z zabawek, książek, kalendarzy, zegarów, kosmetyków, słodyczy, kubków, itp. Choć cena wyjściowa zawsze wynosiła 10 zł, to większość zestawów wylicytowano za znacznie wyższą kwotę. Najdrożej sprzedano kubek termiczny z logo WOŚP, bo aż za 260zł.
Tradycyjnie w kawiarence można było skosztować pysznego ciasta oraz wypić coś ciepłego. Przygotowano też stoisko z napojami i słodyczami dla dzieci. Gimnazjalistki oferowały najmłodszym dzieciom malowanie twarzy. Przez cały czas wolontariusze prowadzili zbiórkę. Impreza zakończyła się około godziny 19.20.
W ubiegłym roku zebrano 4 064,48 – w tym roku rekord został znacząco pobity, gdyż zebrano łącznie 6 111,76 zł i 4 euro!!!

 

WOŚP 26

Kliknij w fotografię aby przejść do galerii.