7 czerwca w naszej szkole odbyła się pierwsza „Noc naukowców”. Wzięli w niej udział uczniowie najstarszych klas. Opiekunami oraz organizatorami wydarzenia byli p. Katarzyna Wicher, p. Katarzyna Jankowiak, p. Magdalena Bąk oraz p. Dariusz Baran. W ramach spotkania uczniowie wzięli udział w szeregu zajęć obejmujących eksperymenty z przedmiotów przyrodniczych, programowanie za pomocą klocków LEGO oraz zajęcia rozwijające z języka angielskiego.
W ramach eksperymentów poznaliśmy zasady działania generatora Van de Graaffa i pompy próżniowej oraz elektryzowania ciał. W prostych doświadczeniach chemicznych udało nam się wytworzyć płonące bańki mydlane, wypełnione wodorem oraz obserwowaliśmy efektowny proces spalania magnezu. Kiedy zapadła noc, wyszliśmy przed szkołę, aby obserwować niebo za pomocą teleskopu, co zrobiło na nas duże wrażenie.
Klocki LEGO wykorzystaliśmy do zbudowania różnych pojazdów, a następnie za pomocą aplikacji zaprogramowaliśmy nasze dzieła do właściwego działania.
W ramach zajęć z języka angielskiego rozwijaliśmy swoje słownictwo i zdolności komunikacyjne, uczestnicząc w różnego rodzaju grach dydaktycznych, świetnie się przy tym bawiąc.
Spotkanie było bardzo udane i na pewno nie była to ostatnia „Noc naukowców” w naszej szkole.