“Pogorzelski MasterChef”- tak brzmiała nazwa konkursu kulinarnego zorganizowanego przez Zespół Szkół w Pogorzeli. Wszystko odbywało się w restauracji ,,Impresja” w Borku Wlkp. w zeszły piątek (02.12.2016r.). Konkurs składał się z 3 etapów:

etap I: Uczniowie musieli nakręcić krótki film na temat wybranego owocu lub warzywa (dla naszej szkoły wybrano czosnek). Zobacz nasz film o czosnku

etap II: „Bitwa smaków”. Jeden uczeń z pośród 3-osobowej drużyny musiał za pomocą smaku i dotyku odgadnąć co to za owoc, warzywo lub przyprawa.

etap III: Uczniowie musieli ugotować danie główne z ziemniakiem oraz deser z jabłkami w roli głównej. W skrzyniach znajdowały się produkty z których uczestnicy konkursu musieli korzystać. Przepis musiał być tak zmodyfikowany, aby znajdowały się w nim takie produkty jak w skrzynkach. Na ugotowanie potraw uczniowie mieli 90 minut.

Z naszej szkoły wystartowała Wiktoria Witczak z kl. Ig, Wiktoria Prałat z kl. IIg oraz w zastępstwie Maria Ratajczak również z kl. IIg. Opiekunem była p. Elżbieta Bajer. Dziewczyny przygotowały zapiekankę ziemniaczaną z serem i pieczarkami do tego sałatkę z serem feta a na deser jabłka z bakaliami i bezą oraz ciasteczka francuskie z jabłkiem i cynamonem. Zdobyły 4 miejsce spośród 8 drużyn. Razem stwierdziły, że z chęcią spróbują za rok w następnej edycji tego konkursu.
Więcej zdjęć naszej drużyny na i artykuł na portalu gostyń24:

http://gostyn24.pl/Uczniowie_z_pasja_do_gotowania,38159.html