MAMY MISTRZA INTERPUNKCJI!!!

            W finale XIV Powiatowego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Gostyniu, wzięło udział 36 uczniów, w tym dwie uczennice naszej szkoły – Maria Chojnicka i Agata Śmiechowska.

            Konkurs odbył się 24 kwietnia 2015 r. Składał się on z dwóch części: w pierwszej uczestnicy musieli napisać wypracowanie na wybrany spośród pięciu propozycji temat, natomiast w drugiej zmagali się z testem frazeologicznym. Wyniki ogłoszono 30 kwietnia 2015 r. Uczennice naszej szkoły bardzo dobrze się zaprezentowały, a szczególnie Agata Śmiechowska, która wywalczyła zaszczytny tytuł Mistrza Interpunkcji. To ogromny sukces – gratulujemy!

            Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Katarzyna Wicher

 

Agata