We wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Szelejewie już po raz czwarty uczestniczyli w obozie językowym Euroweek. Obóz ten cieszy się dużą popularnością, czego dowodem jest fakt, iż każdego roku rośnie liczba jego uczestników. Tym razem szkolenie odbywało się w Różance, malowniczo położonej górskiej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej.
Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z całego świata, między innymi z Etiopii, Kolumbii, Litwy, Kenii, Armenii, Wietnamu, Ugandy i Indii. Wolontariusze zaangażowani w program „Euroweek” posiadają ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Charakteryzują się oni niezwykle ciekawą osobowością, otwartością i serdecznością. Potrafią szybko zaskarbić sobie sympatię uczniów, nawiązują z nimi bardzo dobry kontakt, który często podtrzymują także po zakończeniu obozu poprzez media społecznościowe. W ciągu pięciu dni uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe, poznawali różne kultury, uczyli się efektywnej pracy w grupie, ale przede wszystkim świetnie się bawili, gdyż zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Zwiedzili także Bystrzycę Kłodzką.
Projekt „Euroweek” uznawany jest za jeden z najciekawszych programów edukacyjnych w Polsce. Pomaga on młodym ludziom rozwijać najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

 

Euroweek

Kliknij w fotografię by przejść do galerii zdjęć.