We wrześniu już  po raz trzeci uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pięciodniowym obozie językowym Euroweek. Za każdym razem grupa uczestników jest coraz większa, tym razem było to 37 osób.

            Zajęcia odbywały się w przepięknej górskiej miejscowości – Międzygórzu. Spokój, urocze krajobrazy i niezwykła atmosfera wytworzona przez wolontariuszy
z różnych części świata sprzyjały    nie tylko rozwijaniu kompetencji językowych, ale także zawieraniu nowych znajomości, gdyż łącznie w obozie uczestniczyło ponad sto osób z różnych krańców Polski. Uczniowie podzieleni na mniejsze grupy wykonywali ciekawe zadania, które przede wszystkim wymagały posługiwania się językiem angielskim, co rozwijało umiejętność komunikacji w języku obcym,  a przy tym uczyło współpracy  w grupie. Wspólne omawianie wyników na forum doskonaliło sztukę autoprezentacji, co jest dziś bardzo przydatną umiejętnością.
W czasie zajęć wykorzystywano różnorodne metody pracy, zadania dostosowane były do poszczególnych grup wiekowych. Uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje
i kulturę krajów, z których przyjechali wolontariusze. Znalazł się też czas na zwiedzanie pięknych miejsc Ziemi Kłodzkiej – zobaczyliśmy wodospad Wilczki, zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką oraz Podziemną Trasę Turystyczną w Kłodzku, czyli sieć podziemnych korytarzy i tuneli, w których niegdyś toczyło się życie.

            W dniu wyjazdu wszyscy zgodnie twierdzili, że był to czas doskonale wykorzystany i koniecznie trzeba tu wrócić – tak uważali nawet ci, którzy na Euroweeku byli już trzeci raz. Można się zastanawiać, na czym polega fenomen obozu, na którym nauka trwa od wczesnego ranka po późne godziny wieczorne. Odpowiedź jest prosta: serdeczni, zawsze uśmiechnięci nauczyciele, kreatywne zadania i brak oceniania tworzą klimat, w którym zapomina się o słowie nauka, choć to ona jest głównym celem wszystkiego, co się tam dzieje.