Nieśmiało , po cichutku, przyszła…… Nareszcie wiosna!

Bardzo za nią tęskniliśmy, dlatego też zgotowaliśmy  jej huczne powitanie. Imprezę , jak to jest tradycją naszej szkoły, przygotowali uczniowie najstarszej klasy , czyli ósmoklasiści, którzy zadbali  o dobrą atmosferę i przede wszystkim ciekawe zajęcia.

A oto kilka słów sprawozdania organizatorów:

21 marca w szkole w Szelejewie było przede wszystkim wesoło, kolorowo, ale też kreatywnie i dydaktycznie. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny połączone były z przypadającym w tym dniu  Światowym Świętem Dzieci z Zespołem Downa, dlatego też  jednym z elementów przebrania były kolorowe skarpetki. Po otrzymaniu od Pani dyrektor symbolicznego klucza, objęliśmy władzę w szkole. Wszyscy uczniowie, wraz z nowymi wychowawcami, brali udział w zajęciach przygotowanych przez naszą klasę.

   Do  każdego etapu edukacyjnego przygotowaliśmy scenariusz zajęć i potrzebne materiały dydaktyczne.

Przedszkolaki przebrały się  za dzieci kwiaty, nauczyły się piosenki o wiośnie oraz przygotowały kosz kwiatów dla pani Wiosny . Zajęcia zorganizowane były pod hasłem: ,,Kotki i Żabki Wiosenkę witają i w darze kosz kwiatów jej dają”.   Zadaniem najmłodszej grupy było przygotowanie kolorowych kwiatów, ozdobienie papierowych  ptaszków .

Uczniowie klas I-III  w czasie lekcji  przygotowywali ozdobne napisy z hasłem  ,,Wiosna”, uczyli się tematycznej  piosenki oraz zasadzili rośliny, które ozdobią szkolne korytarze, gdy pięknie  wykiełkują i zakwitną. Przez cały czas mogli liczyć na pomoc i  cenne rady nowych nauczycieli.

 Natomiast  klasy IV-VII  wybierały spośród siebie  reprezentantów, których przebierali za panią Wiosnę,  według własnego pomysłu. O odpowiednie, wystrzałowe   fryzury i makijaż zadbały  pani Natalia  Ajzop – przewodnicząca Rady Rodziców oraz  Zosia  Janowska,  Ania Brzóskowska- nasze koleżanki. Na drugiej godzinie lekcyjnej każdy uczeń  otrzymał od nas  ekologiczną torbę, którą  malował, zamieszczając na niej wiosenne elementy  oraz symbol dzieci z zespołem Downa.  Czwartoklasiści doskonale bawili  się,  realizując elementy  programu profilaktycznego:   ,,Używkom nasze stanowcze nie!” Ich  stanowcze ,,nie” znalazło odzwierciedlenie na ekologicznych torbach , na których umieścili hasła promujące zdrowy styl życia.

Podsumowaniem zajęć było spotkanie w hali, gdzie  przedszkolaki obdarowały  kwiatami panią Wiosnę. Uczniowie zaśpiewali  piosenki, zaprezentowali  wykonane napisy,  pomalowane torby. Każda pani Wiosna -w takt muzyki- prezentowała się w  kolorowym i oryginalnym stroju, wystrzałowej fryzurze i artystycznym makijażu.

Za sumienne wykonanie zadań , dobrą zabawę, kreatywność  obdarowaliśmy  wszystkich uczestników spotkania lizakami i kolorowymi balonami. Na koniec  odbył się przemarsz w barwnym   i głośnym korowodzie ulicami Szelejewa.

Bardzo dziękujemy  Gminnej  Komisji ds. Rozwiązywani  Problemów Alkoholowych, Pani Natalii Ajzop- przewodniczącej Rady Rodziców, p. Dyrektor za przekazane środki finansowe na zakup materiałów , które pozwoliły zorganizować atrakcyjne zajęcia. Dziękujemy także pani Eli Bajer za pomoc w organizacji zajęć a Panu P. Furmaniakowi za przepiękne zdjęcia , zapraszamy do obejrzenia.

Dziękujemy! To był wesoły, pełen wrażeń, bardzo fajny dzień – pierwszy wiosenny.  Mamy nadzieję, że  stał się także okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób.

Uczniowie klasy VIII