Tym razem w ramach realizacji programu „Od odrzucenia do akceptacji” polonistki z naszej szkoły zaplanowały obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Bestia”, który znalazł się w repertuarze iTeatru i był transmitowany 14 grudnia 2016r. z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.
         Musical o polskiej szkole ukazywał typowe problemy młodzieży w okresie dojrzewania. Główna bohaterka po przeprowadzce znalazła się w nowej szkole, gdzie próbowała znaleźć przyjaciół, ale wcale nie okazało się to takie łatwe. Musiała zmierzyć się z odrzuceniem, wyśmiewaniem i prześladowaniem. Jak się okazało, nie ona jedna: każdy z jej rówieśników doświadczył kiedyś przykrości ze strony Bestii, czyli chłopaka, który ośmieszał innych przez umieszczanie kompromitujących zdjęć na portalach społecznościowych. Bestii jednak przybywało w szkolnym środowisku, gdyż bestią stawał się każdy, kto te zdjęcia oglądał i się z nich śmiał. Tak życie w szkole stawało się nieznośne. Na szczęście upór i wytrwałość głównej bohaterki oraz podjęte przez nią działania spowodowały, że młodzi ludzie zaczęli się szanować i akceptować.
       Niektóre zachowania bohaterów przedstawiono w sposób karykaturalny, by uświadomić młodym ludziom, jak ich decyzje, wypowiedzi i czyny mogą być postrzegane z zewnątrz i jakie mogą nieść za sobą konsekwencje. Najważniejszy jest wzajemny szacunek i akceptacja, bo to buduje przyjazną atmosferę, w której lepiej funkcjonujemy. Ważne jest, by w życiu mieć jak najwięcej przyjaciół, a wrogów – jeśli się uda – nie mieć w ogóle.